Vrienden van
Leidenamateurvoetbal

Top 50 jeugdopleidingen

Onderstaand een Top 50 van amateurclubs met een goede jeugdopleiding. De ranglijst is opgemaakt door Harry van Vlijmen, die bij de Alphense Boys Business Club actief is. Harry bedacht zelf een systeem om een representatieve lijst samen te stellen van amateurclubs,

gerangschikt naar het niveau waarop hun jeugdselectieteams spelen. Van alle verenigingen uit de Topklasse (zaterdag en zondag) en uit de Hoofdklasse A (zaterdag en zondag) zocht hij uit hoe hoog hun eerste- en tweedejaars jeugdselectieteams (A-D) spelen. De lijst werd gecomplementeerd met enkele verenigingen uit onze regio, waarvan het eerste elftal in een lagere klasse speelt, maar waarvan bekend is dat zij met hun jeugd goed presteren.

Geco artikelbanner
Rabobank artikelbanner
Brasserie buitenhuis
Scheffer sportprijzen artikel

Wellicht dat leidenamateurvoetbal.nl dit lijstje in de toekomst nog gaat aanvullen met alle clubs die onder de Leidse regio vallen.

Aan elke vereniging werden punten toegekend volgens de volgende criteria:
Jeugdteam in de Eerste Divisie: 1
Jeugdteam in de Tweede Divisie: 2
Jeugdteam in de Derde Divisie: 3
Jeugdteam in de Vierde Divisie: 4
Jeugdteam in de Hoofdklasse: 5
Jeugdteam in de Eerste Klasse: 6
Jeugdteam in de Tweede Klasse: 7
Jeugdteam in de Derde Klasse: 8
Jeugdteam in de Vierde Klasse: 9

 

  vereniging klasse A1 A2 B1 B2 C1 C2 D1 D2 Score
1 AFC zo-hkl 2 3 1 2 1 3 1 2 15
2 Zeeburgia zo-2kl 3 6 1 3 2 3 1 5 24
3 Elinkwijk zo-hkl 2 5 2 3 1 6 2 6 27
4 Alphense Boys zo-hkl 1 5 2 5 2 6 1 6 28
5 Spartaan’20 zo-2kl 3 5 3 6 2 3 2 5 29
  Quick’20 zo-top 3 5 1 5 2 6 1 6 29
7 DWS zo-3kl 3 5 2 5 2 7 1 6 31
8 Flevo Boys za-top 3 5 3 5 3 6 2 5 32
  Haaglandia zo-top 3 5 2 6 2 6 2 6 32
  Hollandia zo-top 4 9 1 3 2 5 2 6 32
11 Argon zo-top 1 3 2 7 2 6 5 7 33
  Spijkenisse za-1kl 3 6 3 6 2 7 1 5 33
13 Barendrecht za-top 3 5 1 5 3 7 5 6 35
  Quick Boys za-hkl 1 4 2 6 3 7 5 7 35
15 JVC Cuijk zo-top 3 7 2 7 3 6 2 6 36
16 Excelsior Maassluis za-hkl 3 7 2 6 3 7 2 7 37
17 Westlandia zo-hkl 2 7 2 7 2 7 5 7 39
18 IJsselmeervogels za-top 2 7 2 6 3 7 6 7 40
19 ASWH za-hkl 3 6 2 6 3 8 5 8 41
20 ARC za-top 4 6 5 7 2 6 5 7 42
  Rijnsburgse Boys za-top 3 2 5 7 5 7 6 7 42
  DHC zo-hkl 4 7 2 7 3 7 5 7 42
  De Zouaven zo-hkl 4 7 2 6 5 6 5 7 42
24 Excelsior’31 za-top 2 7 3 7 5 7 5 7 43
  Sparta Nijkerk za-top 4 6 3 7 3 7 6 7 43
26 Baronie zo-top 4 7 5 7 5 7 2 7 44
  Gemert zo-top 5 7 3 6 5 7 5 6 44
  AFC’34 zo-hkl 6 8 2 6 3 7 5 7 44
  Leonidas zo-hkl 2 6 5 7 5 7 5 7 44
30 Nieuwenhoorn zo-hkl 5 8 3 7 3 7 5 7 45
31 De Jodan Boys za-hkl 4 7 5 6 5 7 5 7 46
  VVSB zo-top 6 7 3 7 5 7 5 6 46
  ADO’20 zo-hkl 5 7 5 6 5 6 5 7 46
34 Voorschoten’97 za-hkl 6 7 6 7 5 7 2 7 47
35 HBS zo-hkl 4 7 5 7 5 7 6 7 48
36 Spakenburg za-top 5 7 6 7 5 7 5 7 49
  HHC Hardenberg za-top 4 7 5 7 6 7 6 7 49
  Genemuiden za-top 4 7 5 8 5 9 5 6 49
  De Treffers zo-top 2 7 5 8 5 9 5 8 49
  Rohda Raalte zo-hkl 4 7 5 7 6 7 6 7 49
41 Noordwijk za-hkl 4 5 6 8 5 8 5 9 50
  Katwijk za-top 5 7 6 7 5 7 6 7 50
  FC Lisse za-top 5 7 5 7 6 7 6 7 50
44 CSV Apeldoorn za-top 5 9 6 7 5 7 5 7 51
45 Capelle za-top 6 8 6 7 6 7 5 7 52
46 IFC zo-hkl 7 8 5 7 5 8 5 9 54
47 Scheveningen za-hkl 5 8 6 8 6 8 6 8 55
48 RVVH za-hkl 7 8 5 8 7 8 6 7 56
49 Ter Leede za-hkl 6 9 7 8 7 8 5 7 57
50 EVV zo-top 7 9 6 8 7 8 7 7 59

Bron: website Alphense Boys